16.11.2018 набули чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення
16.11.2018 набули чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачені Законом України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 18.09.2018 № 2545‑VIII, відповідно до яких статтю 2123 було доповнено частиною 11.
В якості обґрунтування та мети прийняття змін в пояснювальній записці до відповідного законопроекту було вказано слідуюче.
Обґрунтування необхідності прийняття змін
Проект Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» (далі – Законопроект) розроблено для впровадження в Україні міжнародних стандартів та передових практик розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (далі – ІПВГ). ІПВГ – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт для забезпечення прозорості у видобувних галузях, який впроваджується у 51 країні світу, в тому числі у Казахстані, Норвегії, Великобританії, Німеччині, США та інших.
Впровадження ІПВГ дозволить отримати доступ до важливої інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, що сприятиме зростанню їх прозорості та зміненню негативного іміджу видобувних галузей, зробити ці галузі більш привабливими для інвесторів.
Прийняття Законопроекту є дуже актуальним та важливим з огляду на необхідність забезпечення прозорості в управлінні ресурсами надр, оскільки це надасть змогу суспільству проаналізувати податкове та адміністративне навантаження в діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, а також потребу в інвестиціях.
Законопроект також сприятиме виконанню зобов’язань України за Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, та спрямований на імплементацію, в частині підвищення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях, Директиви 2013/34/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 26 червня 2013 року, Директиви 2013/50/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 22 жовтня 2013 року та Директиви 2007/14/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 8 березня 2007 року.
Мета змін
Законопроект розроблено з метою надання громадськості доступу до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, на користь отримувачів платежів, створення передумов для суспільно відповідального використання такими суб’єктами корисних копалин загальнодержавного значення, а також для суспільного ознайомлення та обговорення питань, пов’язаних із використанням та управлінням державою та територіальними громадами корисними копалинами загальнодержавного значення.